Wysokie tempo życia i stres, zanieczyszczenia środowiska, niezdrowa dieta, pomijanie posiłków, palenie papierosów, alkohol, niedobór snu – czy któreś z tych punktów są Ci bliskie? Jeśli tak, pewnie w codziennym życiu towarzyszy Ci zmęczenie, rozdrażnienie, senność, problemy z koncentracją, zaburzenia trawienia, być może już cierpisz na którąś z chorób cywilizacyjnych lub masz nadwagę albo problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała…

To wszystko następstwa tempa życia w obecnych czasach, wyścigu szczurów i braku skupienia na tym co najważniejsze – na naszym zdrowiu.

Nigdy jednak nie jest za późno na zmianę nawyków żywieniowych i zadbanie o swoje zdrowie. Detox sokowy jest idealnym, przyjemnym i smacznym sposobem na rozpoczęcie tej zmiany.

Load More

Nasz organizm to złożony system, który sam potrafi przeprowadzić skomplikowaną detoksykację. Jeśli jednak przez lata wystawiamy go na ciężką próbę stosując nieodpowiednią dietę i styl życia, nasza wątroba, nerki i płuca potrzebują odpoczynku. Dieta sokowa pozwala właśnie na taki odpoczynek i regenerację, daje złapać oddech naszemu układowi trawiennemu i stwarza okazję do oczyszczenia organizmu z nadmiaru nagromadzonych toksyn.

Load More

Przygotowanie do detoxu jest bardzo istotne – to jak będziesz się odżywiać na kilka dni przed rozpoczęciem diety sokowej będzie miało wpływ na jej przebieg i uchroni Cię przed ewentualnymi  dolegliwościami spowodowanymi oczyszczaniem.

Każdy dzień rozpocznij od szklanki ciepłej wody z cytryną a dla podkręcenia metabolizmu możesz do niej dodać odrobinę imbiru lub pieprzu cayenne. Wyeliminuj z diety nabiał, mięso, wszelkie dania gotowe i fast foody a także słodycze, cukier i alkohol, kawę, mocną herbatę i oczywiście odstaw papierosy!

Jedz głównie warzywa i owoce – na śniadania przygotuj koktajl owocowo-warzywny lub sałatkę owocową, na obiad upiecz lub ugotuj na parze warzywa lub zupę krem a na kolację przygotuj sobie sałatkę z ulubionymi warzywami – szczególnie polecamy tu zielone, liściaste warzywa. Pij dużo wody – około 2 litrów na dobę i ziołowe herbatki lecz bez dodatku cukrów. Takie przygotowanie powinno trwać około 3 dni.

Load More

Podczas każdego dnia detoxu zamiast posiłków spożywasz przygotowane przez nas soki w odstępach około 3 godzin. Każdy sok oznaczony jest numerkiem, dzięki czemu będziesz wiedział w jakiej kolejności je spożywać. Pierwszy sok powinieneś wypić do godziny po przebudzeniu – zadbaliśmy o to by dodał Ci energii i pobudził metabolizm. Ostatni sok wypijasz 2-3 godziny przed snem co zapewni lekkość i spokojny sen. Podczas diety sokowej możesz także spożywać herbatki ziołowe i oczywiście nie zapominaj o piciu wody.

W czasie trwania kuracji postaw na relaks, staraj się unikać sytuacji stresowych, wycisz się, poczytaj książkę, weź aromatyczną kąpiel, zadbaj o siebie i wysypiaj się. Przebywaj na świeżym powietrzu, spaceruj ale unikaj dużego wysiłku fizycznego i mocnych treningów – tu sprawdzi się raczej spokojna joga.

Load More

Dieta po oczyszczaniu powinna być stopniowo rozszerzana o pokarmy stałe. Nie możemy od razu rzucić się na niezdrowe jedzenie po detoxie bo będzie to mocnym obciążeniem dla naszych jelit a wszystko co dobrego zadziało się w naszym organizmie zostanie szybko zaprzepaszczone. Pierwsze 3 dni powinny wyglądać tak jak przed dietą sokową – surowe, gotowane na parze lub pieczone warzywa i owoce. W kolejne dni wprowadzaj stopniowo do diety kasze, ziarna, jaja następnie chude mięso i ryby.

Ucieszy nas, jeśli na stałe zrezygnujesz z niezdrowych produktów, słodyczy i fast-foodów. Dieta sokowa to nie tylko krótkotrwałe oczyszczanie organizmu ale też doskonały wstęp do zmiany nawyków żywieniowych.

Load More

Większość osób proces oczyszczania na diecie sokowej przechodzi łagodnie a nawet odczuwa przypływ energii. Podczas pierwszych 2 dni możesz jednak odczuwać spadek formy – ból głowy i lekkie zawroty, osłabienie, senność i brak koncentracji – to zupełnie normalne objawy.

Trzymamy kciuki aby udało Ci się przetrwać te uboczne skutki i kontynuować detox. Wyjdź na świeże powietrze, weź relaksującą kąpiel, odpocznij. Jeśli jednak problem się pojawi pij dużo wody lub w ostateczności sięgnij po kawałek jabłka lub ogórka.

Load More